Najlepsze kolory do Twojej kuchni

Jak dobrać kolory do kuchni?

Zapewne zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednie kolory do swojego mieszkania, aby było one miejscem komfortowym i pełnym spokoju. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia – to miejsce, w którym gromadzi się rodzina przy wielu różnych okazjach. Co zrobić, aby to pomieszczenie biło ciepłem i rodzinną atmosferą? Zapoznaj się z ideologią feng shui! Kolory w kuchni według feng shui to bardzo ważna sprawa. Nie możesz pomalować tego pomieszczenia na pierwszy lepszy kolor, który uznasz za ciekawy, podczas przeglądania próbek z firm dekoratorskich. W feng shui powinniśmy bazować na barwach ziemi i pastelowych kolorach, dlatego pożegnaj wszystkie krzykliwe i intensywne farby.

Ściany to jedno – a dodatki?

Kolory w kuchni według feng shui to nie tylko kolory ścian i podłogi. To także szafki, blaty, a nawet parapety pod oknami! Feng shui to ideologia, która opiera się przede wszystkim na ładzie i harmonii. Porządek to główna zasada, którą powinieneś się kierować, aby Twoja kuchnia stanowiła ostoję dla wszystkich domowników. Popularne czasopisma dekoratorskie mówią o tym, by stonowane kolory na ścianach przełamywać za pomocą intensywnych i krzykliwych akcentów w postaci dywaników, doniczek na parapetach czy choćby uchwytów szafek. Feng shui mówi jednak coś zupełnie innego – stonowane kolory można przełamywać, ale delikatnie. Do przełamania białych i kremowych szafek możesz użyć przykładowo złotych uchwytów i karniszy, a także nieco ciemniejszych, brązowych doniczek na rośliny. Zadbaj o to, by w Twojej kuchni panowała atmosfera ciepła – uzyskasz to przede wszystkim bazując na ciepłych kolorach, których użyjesz do dekorowania wnętrza. Zrezygnuj z surowych metali i ponurych szarości, natomiast zaprzyjaźnij się z beżem, ciepłymi odcieniami bieli i brązu.
Jeśli więc naprawdę zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia stanowiła idealne miejsce spotkań dla całej rodziny i była pomieszczeniem pełnym ciepłej atmosfery, feng shui to zdecydowanie ideologia dla Ciebie.

 

Author: sztukateria-haga.pl