7 wskazówek dla tych, którzy nie lubią prasować

Dla niektórych prasowanie jest niezwykle przyjemną czynnością i czasem, który można wykorzystać na przemyślenie niektórych spraw. Są jednak osoby, które nienawidzą prasować i to właśnie dla nich jest ten artykuł! Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących prasowania, które zdecydowanie uprzyjemnią Ci tę czynność!

1. Odpowiednie pranie

Jeśli chcesz, żeby prasowanie szło szybciej, zadbaj o to, żeby odpowiednio traktować swoje ubrania już w trakcie prania. Postaraj się nie gnieść ich przesadnie, a prasowanie pójdzie znacznie szybciej.

2. Suszenie

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest suszenie ubrań. Jeśli wyprostujemy je, kiedy są mokkę i wywiesimy je pionowo, powstanie na nich dużo mniej zagnieceń. Jeśli spędzimy troszkę więcej czasu na rozwieszanie prania, prasowanie będzie znacznie łatwiejsze.

3. Poznaj swoje tkaniny

Poświęć chwilę, żeby przestudiować metki na ubraniach i materiały, z których są one zrobione. Każdy materiał ma swoją charakterystyczną specyfikę i powinien być inaczej traktowany podczas prasowania. Wiedza na ten temat znacznie przyspieszy ten proces.

4. Włóż ubrania do zamrażalnika

Brzmi jak szaleństwo? Nic bardziej mylnego! Jeśli masz ubranie, które nie chce dać się wyprasować, włóż je na kilka godzin do zamrażalnika. Kiedy je wyjmiesz, będzie Ci dużo łatwiej pozbyć się zagnieceń. Upewnij się tylko, że jest ono zupełnie suche, zanim to zrobisz!

5. Wybierz odpowiednią deskę

Okazuje się, że wy skutecznym prasowaniu ogromne znaczenie ma odpowiednia deska. Wybierz taką, przy której będzie ci wygodnie, a cały proces pójdzie dużo szybciej.

6. Wybierz odpowiednie żelazko

Żelazko ma równie duże znaczenie! Jeśli masz w domu jakiś stary model, który ledwo działa, dużo lepiej będzie wymienić je na nowe! Obecnie w sklepach są tak zaawansowane żelazka, że prasowanie załatwisz w kilka minut.

7. Pokrowiec z metalową powierzchnią

Na deskę warto nałożyć pokrowiec, a najlepiej taki z metalową warstwą. Taka warstwa będzie się nagrzewać, dzięki czemu będziemy współpracować anias znacznie szybciej.

 

Author: sztukateria-haga.pl