Wnętrza inspirowane sztuką lat 60.: Moda i design w jednym

Wnętrza inspirowane sztuką lat 60.
Moda i design w jednym

W artykule Wnętrza inspirowane sztuką lat 60.: Moda i design w jednym przedstawiamy inspirujące trendy wnętrzarskie z lat 60. XX wieku, które idealnie łączą modę i design. Okres ten charakteryzował się wyjątkowymi wzorami, jaskrawymi kolorami i futurystycznymi kształtami, które do dzisiaj mają swoje miejsce we wnętrzarskich inspiracjach. Jeżeli czujesz się przyciągnięty estetyką tych czasów, to ten artykuł jest dla Ciebie! Zapraszamy do odkrycia wyjątkowych rozwiązań, które pozwolą Ci stworzyć wnętrze o niepowtarzalnym stylu lat 60.

 1. Mocne kolory i wyraziste wzory
  Jednym z głównych atrybutów wzornictwa lat 60. były mocne kolory i wyraziste wzory. Saturacja barw była kluczowa, a mieszanie różnych odcieni i motywów było mile widziane. Jeżeli chcesz przenieść tę estetykę do swojego wnętrza, postaw na jaskrawe żółcie, niebieskie czy czerwone ściany. Dobrym rozwiązaniem jest także tapetowanie jednej ściany wzorzystą tapetą z geometrycznymi kształtami, charakterystyczną dla tego okresu.

 2. Meble o futurystycznym designie
  W latach 60. wzornictwo meblowe wprowadzało na rynek meble o futurystycznym designie. Tego typu meble cechowały się zgeometryzowanymi formami oraz prostotą. Często dominowały płaskie powierzchnie i ostre kształty. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza ten unikalny charakter, wybierz kanapę z geometrycznymi poduszkami, okrągły fotel na niskich nogach lub niesymetryczne półki na ścianie.

 3. Nawiązywanie do mody lat 60.
  Moda lat 60. i wzornictwo wnętrz wzajemnie się inspirowały, dlatego tworząc wnętrze inspirowane sztuką lat 60., warto przyjrzeć się trendom modowym tego okresu. Stylizacje z lat 60. charakteryzowały się krótkimi sukienkami, pastelowymi kolorami i abstrakcyjnymi wzorami. Zainspiruj się tymi elementami i przenieś je do swojego wnętrza, np. poprzez wybór kolorowych poduszek na kanapę czy haftowane abstrakcyjne obrazy na ścianie.

 4. Dywany z geometrycznymi wzorami
  Wzory geometryczne były niezwykle popularne w lat 60., zarówno w modzie, jak i w designie wnętrz. Włącz je do swojego wnętrza poprzez wybór dywanów z wielobarwnymi motywami geometrycznymi. Tego typu dywany będą doskonałym akcentem i idealnie dopełnią styl lat 60. w Twoim wnętrzu.

 5. Kultowe dodatki
  Wnętrza inspirowane sztuką lat 60. nie mogą obejść się bez kultowych dodatków, które były popularne w tamtym okresie. Postaw na figurki w stylu pop-art, abstrakcyjne lampy sufitowe czy fotel w stylu egg chair. Te ikony designu będą doskonałym uzupełnieniem Twojego wnętrza inspirowanego latami 60.

 6. Minimalizm i przestrzeń
  Choć lata 60. kojarzą się głównie z kolorami i wzorami, ciekawym trendem tego okresu była również idea minimalizmu i przestrzeni. Wzornictwo lat 60. często stawiało na czyste linie, prostotę i niewielką ilość przedmiotów w pomieszczeniu. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza tę estetykę, postaw na minimalistyczne meble, jasne kolory i starannie dobrany zestaw dodatków.

 7. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów
  W latach 60. zapoczątkowano rozwój nowoczesnych materiałów w designie i architekturze. Jeżeli chcesz stworzyć wnętrze inspirowane sztuką lat 60., warto skorzystać z tego trendu. Postaw na meble z tworzyw sztucznych, betonowe ściany czy metalowe lampy. Te nowoczesne materiały będą doskonale współgrały z nasyconymi kolorami i wyrazistymi wzorami charakterystycznymi dla tej epoki.

Podsumowując, wnętrza inspirowane sztuką lat 60. to połączenie modowych trendy i futurystycznego designu. Postaw na mocne kolory, wyraziste wzory, meble o futurystycznym designie, dywany z geometrycznymi motywami i kultowe dodatki. Nie zapomnij również o minimalizmie i przestrzeni, które także były obecne w tym okresie. Wykorzystaj nowoczesne materiały, aby nadążyć za duchem lat 60. i stworzyć wyjątkowe wnętrze, które będzie jednocześnie modowe i designowe.

Author: sztukateria-haga.pl